Burmistrz czeka, kiedy Powiat wyremontuje deszczówkę na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej i Ceynowy

Dodane: 2021-08-06

Podczas ostatniej (2.08) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster narzekał na opieszałość Starostwa Powiatowego, które wciąż nie zabiera się za udrożnienie kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu "swoich" dwóch ulic - Młodzieżowej i Ceynowy. Po każdym większym deszczu powstają tam spore rozlewiska.

Zapowiedział wicestaroście Mariuszowi Paluchowi, że jeśli problem nie będzie rozwiązany, to UM powiesi przy tym skrzyżowaniu baner informujący, gdzie dzwonić, gdy woda zaleje to miejsce. 

W trakcie konferencji Jerzy Erdman z Chojnice TV przypomniał, że ponad rok temu na konferencji prasowej w ratuszu była mowa, że wkrótce będzie remontowana wspólnie ze Starostwem powiatowa ulica Wicka i Rogali.

Ponadto w tej części relacji burmistrz poruszył następujące tematy:

- remont boiska Modrak dostał dofinansowanie z Min. Sportu w wysokości 1 mln zł (do 50% wartości inwestycji), Miasto zmienia materiał nawierzchniowy na ekologiczną gumę EPDM,

- o budowie kanalizacji deszczowej w ul. Gdańskiej na wylocie w stronę Czerska,

- jesienią będzie gotowa dokumentacja remontu Drogi do Igieł, koszt realizacji robót ok. 12-13 mln zł,

- wiosną 2022 gotowy projekt na remont ul. Działkowej,

- Aleja Brzozowa ma nowy asfalt i jest przejezdna w całości, wkrótce ruszą prace na przecisku kolektora deszczowego z Okrężnej do parku 1000-lecia,

- niedługo będzie przetarg na realizację odwodnienia i przepompownię z terenu garaży przy ul. Młodzieżowej, 

- prace przy amfiteatrze w Fosie powinny zakończyć się do 30.09.2021,

- zlecono wykonanie dokumentacji na kotłownię gazową do zasilenia podgrzewania murawy stadionu przy ul. Mickiewicza.

Więcej informacji w naszym nagraniu z konferencji. Miniaturka video, to zdjęcie skrzyżowania ulic Ceynowy i Młodzieżowej w Chojnicach.

Tagi: