Policjanci byli w CE-W szkolić dzieci na półkoloniach

Dodane: 2021-08-19

Podczas spotkania z uczestnikami półkolonii w CE-W chojniccy policjanci omawiali zagrożenia w trakcie wakacyjnego wypoczynku. W ramach prowadzonej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjant zajmujący się profilaktyką wspólnie z dzielnicowym  powiedzieli dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów.

Wspomnieli o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć  zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Policjanci przypomnieli również o zasadach poruszania się po drodze, a także kim jest osoba obca. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusze zachęcali również dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Mundurowi zorganizowali spotkanie z dziećmi, w trakcie którego mogły zapoznać się ze służbą przewodnika psa policyjnego oraz zobaczyć codzienną jego pracę. W trakcie spotkania policjant, który na co dzień jest przewodnikiem psa służbowego "Chrupek" opowiedział o codziennej służbie z psem oraz przypomniał zasady bezpieczeństwa w przypadku napotkania agresywnego psa. Dzieci z wielką radością i zainteresowaniem słuchały policjanta. Ponadto w spotkaniu uczestniczył technik kryminalistyki który również opowiedział o swojej pracy. Dzieci mogły zabrać ze sobą swoje odciski palców.

Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych spotkaniach, ale najwięcej radości sprawił im pokaz związany z psem służbowym i praca technika kryminalistyki. Takie spotkania organizowane są w celu przybliżenia dzieciom i młodzieży specyfiki pracy policjantów i uświadomienia im jak ważne zadania pełnią mundurowi w trosce o ich bezpieczeństwo.

Tekst i foto - Policja Chojnice.

Tagi: