Bieg Krzyżaka na szczyt wieży człuchowskiego zamku w niedzielę 29.08

Dodane: 2021-08-26

60 osób wystartuje w tegorocznej edycji Biegu Krzyżaka w Człuchowie. Jak zapewniają organizatorzy, dla chętnych zawodników są jeszcze wolne miejsca. Widzowie także mogą przyjść i obejrzeć zmagania. Sam wyścig będzie bowiem bardzo nietypowy.

Bieg Krzyżaka – bo taką nazwę mają te zawody, to konkurs, w którym trzeba jak najszybciej wbiec po schodach na szczyt wieży Zamku Krzyżackiego w Człuchowie.

- Konkurencja wydaje się być prosta, lecz do pokonania jest ponad 250 schodów – mówi Igor Bodziak, organizator zawodów. - Bieg można porównać do takiego biegu na 400-600 metrów. To jest ciężki bieg, bo praktycznie cały czas po schodach do góry. 41 metrów jak dobrze pamiętam ma  wieża, więc to jest duży wysiłek – dodaje Bodziak. - Najlepsi zawodnicy pokonują ten dystans w niespełna półtora minuty. Pozostali potrzebują na to dwóch do trzech minut.

Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę. Start o godzinie 18.30 przy wejściu na wieżę człuchowskiego zamku. Zapisy zawodników przyjmowane są elektronicznie poprzez system Domtel.

Tekst i grafika - UM Człuchów.

Tagi: