Recital Ryszarda Stopy `Muszę coś zrobić z nocami` 16 X w ChCK

Dodane: 2021-10-06

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 21 października o godz. 19:00 na koncert Ryszarda Stopy, który zaśpiewa swoje najnowsze autorskie utwory. Artyście przy fortepianie będzie towarzyszył Sebastian Nowakowski, a na kontrabasie zagra Maciej Kowalski.

Tematyką recitalu „Muszę coś zrobić z nocami” jest miłość z typowym dla niej klimatem nostalgii, tęsknoty, ale też żartu i dystansu. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty, a także autorskie utwory wokalisty. Wszystkie w pięknej aranżacji muzycznej, z kontrabasem i fortepianem w tle. Ryszard Stopa z lekkością i subtelnością zaśpiewa o miłości, która ma wiele powodów i twarzy.

Ryszard Stopa był dwukrotnie finalistą ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej na szczeblu krajowym. Jest wielokrotnym laureatem zamkowych spotkań z poezją w Olsztynie. Brał też udział w Polskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, co przyniosło mu nagrodę w postaci dwuletniego stypendium studium wokalnego u Grażyny Łobaszewskiej i Adama Żółkosia. Uczestniczył również w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską i Krystynę Prońko. Występował wspólnie między innymi z Adrianną Biedrzyńską i Joanną Zagdańską.

Chojnicki artysta nagrał i wydał trzy płyty: „Ślad Stopy”, „Szafa” i "Sprzeczności”. Obecnie związany jest z bohemą artystyczną Gdańska. Zagrał i zaśpiewał główną rolę w przedstawieniu „Meritum to Ty” w reżyserii Karoliny Kasprzak, które miało premierę w Chojnickim Centrum Kultury 25 kwietnia 2019 r.

Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, do kupienia w Chojnickim Centrum Kultury i przez internet.

Tekst i grafika - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: