Wystawa obrazów i rysunków Michała Leszczyńskiego otwarta

Dodane: 2021-10-09

Wczoraj (8.10.2021) w podziemiach kościoła gimnazjalnego została otwarta wystawa rysunku i malarstwa Michała Leszczyńskiego. Otrzymała nazwę "Ołówkiem i akrylem". Można ją obejrzeć do 16.10.2021. Zorganizowała ją stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia.

Michał Leszczyński pokazał w podziemiach kościoła gimnazjalnego swoje prace malarskie. To nowość, bo do tej pory znaliśmy go jako utalentowanego muzyka i organizatora wielu prestiżowych imprez z tej branży. Jest wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 1, ale w Chojnicach jest znany m.in. jako inicjator przeglądu pieśni religijnej Credo i przeglądu pieśni patriotycznych. Poza tym jest organistą w kościele w Kamieniu Krajeńskim. Pasji ma dużo więcej. Od dzieciństwa jest nią malowanie. Po latach Michał wrócił do jednej ze swoich miłości, zaczął jeździć na zajęcia w Gdańskiej Szkole Artystycznej, by w ołówku i akrylu tworzyć pierwsze prace. To martwe natury, kopie, portrety, akty. Miał trzy godziny na każdą z prac, część kończył w domu.
 
Wernisaż poprzedził recital fortepianowy Mateusza Buse, który nie tylko przyznał się do zauroczenia grupą Queen, ale też na koniec popisał się kompozycją własną. 
 
Do soboty 16 października można obejrzeć wystawę od godz.10 do 13 i od 17 do 19.
 
Tekst i zdjęcie - Centrum Kultury Podziemia. Na fanpagu stowarzyszenia więcej zdjęć z wernisażu.
Tagi: