ChTP-F zaprasza do ChCK na jubileuszową galę

Dodane: 2021-10-18

Dla swoich członków, sympatyków i chojniczan interesujących się Francją, jej historią, kulturą i podróżami, Towarzystwo przygotowało jubileuszową galę, która odbędzie się w niedzielę 24 października w Chojnickim Centrum Kultury.

Uroczystość rozpocznie się o godz.16.00. Towarzyszyć jej będzie otwarcie wystawy fotografii pt. "Przeżyjmy to jeszcze raz". Głównym wydarzeniem będzie koncert pt. "La vie en rose". O godz. 15:00 na ul. Igielskiej nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej zmarłych w Chojnicach w 1812 i 1813 roku żołnierzy napoleońskich.

Z okazji jubileuszu Towarzystwa znany pomorski akordeonista Paweł A. Nowak przygotował specjalny koncert z udziałem wspaniałych artystów. Wystąpi wokalistka i modelka Daria Zaradkiewicz, laureatka "Szansy na sukces", której pasją jest muzyka francuska. Na scenie zaśpiewa także wybitna gdyńska aktorka Dorota Lulka, znana z wielokrotnie nagradzanej roli Piaf w spektaklu o tym samym tytule, który przez kilkanaście lat wystawiany był w Teatrze Miejskim w Gdyni. Artystom akompaniował będzie złożony z młodych i energicznych instrumentalistów Kwartet Gdański, którego koncerty oklaskiwane są na festiwalach w całej Polsce. Muzycznym gospodarzem wieczoru będzie Paweł A. Nowak, akordeonista, kompozytor, pedagog, kolekcjoner akordeonów, pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, największej tego typu imprezie w Polsce.

W programie koncertu zabrzmią znane tematy filmowe francuskiego kina, wirtuozowskie kompozycje Richarda Galliano oraz utwory z repertuaru ZAZ i Edith Piaf.

Podczas wydarzenia obędzie się zbiórka publiczna dla kilkumiesięcznego Aleksa chorego na SMA typu 1. Do uzbierania na terapię genową potrzeba 9,4 mln złotych. Aby lek zadziałał musi być podany w ciągu najbliższych miesięcy.

Bezpłatne zaproszenia dostępne są w kasie ChCK. Ilość miejsc jest ograniczona.

Tekst i grafika - ChCK.

Tagi: