Sekcja Biegowa Florian zaprasza na Bieg Niepodległości i Memoriał Z.Wiśniewskiego

Dodane: 2021-10-23

W dniu 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości ChKS Kolejarz Chojnice organizuje dwa okolicznościowe biegi dla dzieci i dorosłych – z okazji święta oraz dla uczczenia pamięci Zbigniewa Wiśniewskiego.
 
Sekcja Biegowa Florian przy ChKS Kolejarz, przy współudziale UKS Ósemka i OSP Chojnice, zaprasza wszystkich chętnych na bieg pamięci Zbigniewa Wiśniewskiego. Bieg odbędzie się w Parku Tysiąclecia w Chojnicach. Początek o godz. 12.00. Bieg zostanie rozegrany po alejkach parku. Dystans ok. 5 km (4 okrążenia), minimum wiekowe 14 lat (może startować młodszy, ale pod opieką i zgodą rodzica). Zawodnicy nie są ubezpieczeni przez organizatora, maksymalna liczba uczestników – 100 osób. W trakcie biegu nie będzie prowadzony pomiar czasu, a wpisowe wynosi 10 zł, pobierane przy zapisach od godz. 11.30. Dla najlepszych przewidziano medale oraz puchary, w tym dla najmłodszego i najstarszego zawodnika.
 
 
Wcześniej, bo o godz. 11.00 (zbiórka o 10.45) rozpocznie się pierwsza edycja Biegu Niepodległości dla dzieci i młodzieży, którą organizuje sekcja lekkoatletyczna przy ChkS Kolejarz Chojnice. Celem biegów jest uczczenie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży. Biegi odbędą się na stadionie ChKS Kolejarz w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej. 
Bieg zostanie rozegrany na dystansach od 250 metrów do 800 metrów. Kategorie wiekowe: rocznik 2015 i młodsi – 250 metrów, rocznik 2013-2014 – 400 metrów, rocznik 2011-2012 – 600 metrów, rocznik 2009-2010 – 800 metrów. 
Organizator nie ubezpiecza zawodników, ani nie zwraca kosztów przyjazdu. Zawodnicy startują za wiedzą i zgodą rodziców lub pełnoprawnych opiekunów. W przypadku braku rodzica lub opiekuna podczas biegu, prosimy o dostarczenie przez startującego oświadczenia, że rodzice zgadzają się na udział dziecka w biegu i akceptują regulamin. Nie ma wpisowego. Przewidziano medale pamiątkowe za zajęcia miejsc od I do III z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz słodkie upominki. Koszty organizacji pokrywa klub ChKS Kolejarz.
 
 
Tekst i zdjęcie - ChKS Kolejarz Chojnice.
Tagi: