Gwiazdą Kawiarenek Piosenki Polskiej będzie zespół RETRO TRIO

Dodane: 2021-11-03

W Święto Niepodległości 11 listopada 2021 r. o godz. 16.00 Stowarzyszenie „Dworek Polski” serdecznie zaprasza na koncert laureatów VII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, który odbędzie się w Chojnickim Centrum Kultury.

W przedwojennym repertuarze na chojnickiej scenie oprócz młodych, początkujących artystów z powiatu chojnickiego wystąpią również zawodowi muzycy z Zespołu RETRO TRIO. Swój program zaprezentuje również Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dzieląc się swoim doświadczeniem scenicznym i muzycznym, wokalistka zespołu poprowadzi również warsztaty wokalne dla uczestników konkursu. Dzień koncertu stanie się podsumowaniem wokalnych zmagań. Odczytany również zostanie werdykt Komisji Konkursowej, a laureatom konkursu piosenki rozrywkowej z lat 20 i 30 ub. wieku zostaną wręczone nagrody. Tradycyjnie na Starym Rynku w Chojnicach przejedzie riksza rowerowa, a wolontariusze będą zapraszać na koncert w strojach z epoki w dniu 11 listopada 2021 od godz. 10.00.

Zespół RETRO TRIO w składzie: Dorota Bułakowska – wokal, Szymon Wojnarowicz – piano, Szymon Mika – kontrabas; wykona recital muzyczny w stylu retro. Podczas koncertu muzycy wykonają utwory z repertuaru m.in.: Aleksandra Żabczyńskiego, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Doris Day, Franka Sinatry, czy Raya Charlesa. Nie zabraknie znanych przedwojennych piosenek polskich i zagranicznych m.in.: Ja się boję sama spać, O Romeo, Już nie zapomnisz mnie, Fly me to the moon, Dream a little dream, czy Hit the road Jack.

Wokalistka zespołu Dorota Bułakowska jest instrumentalistką i historykiem sztuki. Przygodę z muzyką zaczęła od najmłodszych lat. Pierwsze kroki stawiała na scenie auli w szkole muzycznej zaliczając kolejne lata nauki gry na fortepianie i flecie poprzecznym. Jednak największą radość zawsze czerpała ze śpiewania i tak zostało do dzisiaj.

Dorota współpracowała kilkanaście lat z toruńskim chórem Astrolabium, przez pewien czas była wokalistką zespołu bluesowego TORTILLA oraz miała przyjemność współpracować z krakowskim Teatrem Vis a Vis, teatrem warszawskim Pijana Sypialnia oraz ze znanymi muzykami i wokalistami. Występowała wielokrotnie w kraju i za granicą. Poza tym realizuje własne projekty muzyczne. Obecnie jest wokalistką zespołu coverowego. Regularnie koncertuje w duecie z pianistą, gitarzystą, bądź w szerszym składzie, wykonując standardy jazzowe, covery w smooth jazzowych aranżacjach oraz repertuar z pogranicza piosenki aktorskiej.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Współorganizatorami zadania jest Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice. Partnerem zadania jest Chojnickie Centrum Kultury.

Tekst i zdjęcie Doroty Bułakowskiej - Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Chojnice TV przeprowadzi transmisję z koncertu laureatów.

Tagi: