Wkrótce ruszy miejska aplikacja mobilna

Dodane: 2021-11-16

Od 1 grudnia ma być dostępna aplikacja mobilna Miasta Chojnice. Ma obsługiwać funkcje, które umożliwia aplikacja NaprawmyTo. Wkrótce będzie podpisana umowa na jej obsługę.

Jak poinformował na niedawnej konferencji prasowej (8.11) wiceburmistrz Adam Kopczyński, nie jest ona tworzona od podstaw przez ratuszowych informatyków czy firmę, ale powstaje na tzw. gotowym silniku. Jej użytkownicy znajdą w niej informacje o działalności Rady Miejskiej i Urzędu Miejskiego. Po zarejestrowaniu w aplikacji, będzie ona powiadamiać o terminach wywozu śmieci typowych i nietypowych czy o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Chojnickie Centrum Kultury, Promocję Regionu, ale i także Gminny Ośrodek Kultury. Będą w niej informacje o zasadach segregacji odpadów. Miasto rezygnuje z aplikacji, w której można było zgłaszać uszkodzenia i awarie komunalnej infrastruktury, gdyż ta możliwość znajdzie się w nowej miejskiej aplikacji.

Znaleźliśmy informacje na stronie internetowej gminy Trzebnica (ok. 24 tys. mieszkańców), jakie funkcje ma ich aplikacja. Jest w niej także rozkład jazdy komunikacji miejskiej, terminarz filmów w miejskim kinie, jest zintegrowana z regionalnym systemem ostrzegania, są w niej newsy umieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej, jest interaktywny plan miasta. Oby i te funkcje były dostępne w chojnickiej wersji aplikacji.

Tagi: