Skrzyżowanie z drogami do Krojant i Nowej Cerkwi z lampami i lewoskrętami

Dodane: 2021-11-16

Pomorski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił 10 listopada przetarg na przebudowę DK nr 22 na odcinku od obwodnicy Chojnic do Czerska. Roboty obejmą fragmenty o łącznej długości ok. 22,5 km.

Bardzo zadowolony z tego faktu jest wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, o czym poinformował na niedawnej konferencji prasowej (12.11). Ma nadzieję, że po realizacji tej modernizacji zwiększy się bezpieczeństwo m.in. na skrzyżowaniu z drogami do Nowej Cerkwi oraz do Krojant opodal pomnika szarży. Powstaną na niej w obydwu kierunkach lewoskręty, staną na tym skrzyżowaniu lampy oświetleniowe. Oś jezdni drogi z Nowej Cerkwi ma być przesunięta, by była przedłużeniem osi jezdni z Krojant. Powstanie droga serwisowa wzdłuż DK 22 na odcinku za pomnikiem szarży w kierunku na Czersk, by z przyległych posesji nie było bezpośredniego wjazdu na „berlinkę”.

Ponadto powstaną na modernizowanym odcinku ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, płoty herpetologiczne, ciągi pieszo – rowerowe oraz ścieżki rowerowe, urządzenia podczyszczające deszczówkę. Istniejąca od czasów II wojny światowej betonowa podbudowa oraz dywanik bitumicznych zostaną rozebrane. Nowa jezdnia ma mieć parametry dopuszczające ruch do 11,5 tony na oś pojazdu. GDDKiA czeka na oferty do 20.12.2021. Czas realizacji kontraktu, to 20 miesięcy od daty podpisania.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej w UG Chojnice.

Tagi: