Bożena Stępień zmartwiona planami prostowania DW 212

Dodane: 2021-11-17

Bożena Stępień z Chojnickiego Alarmu dla Klimatu jest zmartwiona projektem modernizacji drogi wojewódzkiej z Chojnic do Bytowa nr 212. Powstaje na zlecenie miasta Chojnice, gminy Chojnice i powiatu chojnickiego dla odcinka od granicy miasta do hotelu „Na Skarpie”.

- Projekt przebudowy drogi, szczególnie na odcinku przy hotelu, jest straszny dla przyrody – pożaliła się wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Chojnickiego podczas konferencji prasowej Starosty Chojnickiego z 9.11.2021. Szczegóły zamierzeń projektanta przekazał Marek Szczepański: „Projektant, któremu trzy samorządy zleciły opracowanie projektu, stara się zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na tej szosie. Obfituje ona w ostre zakręty, które w miarę możliwości mają być prostowane. Ponadto ma powstać ścieżka rowerowa, którą gdzieś trzeba umieścić. Przy hotelu jest wysoka skarpa, więc jest koncepcja, by prawy pas jezdni przy hotelu przekształcić w ścieżkę rowerową. Na pewno pod względem bezpieczeństwa będzie to bardzo dobre rozwiązanie, ale z drugiej strony spowoduje to wysokie koszty realizacji. Na tym fragmencie będzie potrzebna budowa drogi od podstaw. Obawiam się, że zbyt wysokie koszty dla czterech partnerów (także Samorząd Województwa Pomorskiego – przyp. Redakcja) będą nie do udźwignięcia.”

Odcinek modernizowanej drogi 212 ma długość ok. 3,5 km i biegnie obok Osiedla Metalowiec i tzw. Osiedla Trapezowego, zjazdu na Zielone Wzgórza. Kończy się, jak wspomnieliśmy, przy hotelu „Na Skarpie”.

Ilustracja, to screen z Google Street View.

Tagi: