Środowy wieczór poetycki z wierszami księdza z Kujaw

Dodane: 2021-11-22

Ksiądz Jacek Dawidowski zaprasza miłośników poezji 24 listopada (środa) o godz. 19:15 do podziemi kościoła gimnazjalnego na kameralny wieczór. Gościem specjalnym będzie ks. Piotr Głowacki, poeta z Kowala w diecezji włocławskiej.

Będzie miał w chojnickiej parafii rekolekcje od niedzieli do środy (od 21 do 24 listopada). Urodził się 26 maja 1958 roku w Dobrem. Dnia 9 czerwca 1985 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1988 – 1990 odbył teologiczne studia specjalistyczne w ATK w Warszawie, które uwieńczył w 1994 roku doktoratem.

Przez cztery lata  pracował w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, jako ojciec duchowny i wykładowca. Następnie przez siedem lat pełnił obowiązki proboszcza w Dobrowie, miejscu kultu bł. Bogumiła. Obecnie jest proboszczem parafii św. Urszuli w Kowalu i dziekanem dekanatu kowalskiego. Prowadzi także zajęcia dydaktyczne na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie – oddział we Włocławku.

Ksiądz Piotr S. Głowacki od czasów kleryckich pisał wiersze, które publikował m.in. w „Ładzie Bożym” oraz w ogólnopolskim dwumiesięczniku literacko – społecznym „Awers”. Wydał dwa tomiki poezji: „Odwieczna klepsydra” i „Bóg jest kapitalny”. Ksiądz Piotr S. Głowacki jest osobą nietuzinkową. W przeszłości był m.in. piłkarzem „Startu” Radziejów.

Tekst na podstawie informacji od ks. Jacka Dawidowskiego i z pspdobre.pl/absolwenci/znani-absolwenci/. Zdjęcie także z pspdobre.pl.

Tagi: