Podczas Wigilii dla potrzebujących będą wydawane paczki

Dodane: 2021-12-03

Jak przed rokiem, tak i teraz akcja pt. „Wigilia dla potrzebujących” będzie zorganizowana, jako wydawanie paczek żywnościowych. Nowością będzie ich rozprowadzanie do domów seniorów przez radnych z klubu burmistrza Arseniusza Finstera.

Przed kilkoma dniami odbyło się spotkanie organizacyjne „Wigilii dla potrzebujących”. Jak poinformował wczoraj (2.12) w ratuszu wiceburmistrz Adam Kopczyński, wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Banku Żywności oraz działacze z chojnickiego koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Zdecydowano, że Wigilia odbędzie się na terenie przy siedzibie OPR przy ul. Strzeleckiej w czwartek 23 grudnia od godziny 16.00. Ci, którzy tam się zgłoszą tego dnia, oprócz paczki żywnościowej w wersjach dorosłej i dla dzieci, będą mogli spotkać się ze św. Mikołajem, pośpiewać kolędy. Staną także stoliki, przy których będzie można wypić ciepłą herbatę.

Radni z klubu Program 2023 wpadli na pomysł, by własnym sumptem dostarczyć paczki do tych potrzebujących, którzy nie są w stanie pojawić się przy Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej. Pięć dwuosobowych zespołów w prywatnych autach wyruszy do 25 podopiecznych MOPS – u i 75 seniorów z listy przygotowanej przez PZEiR w dniu 22.12. Zamierzają swój plan zrealizować w ciągu 2 dni.

Rozwożone paczki będą w trzech rodzajach, po 100 sztuk w każdej. Ze słodyczami i owocami dla dzieci; żywnościowe z towarami, które można długo przechowywać (cukier, mąka itp.); oraz żywnościowe z ciepłą zupą, pierogami, przetworami rybnymi z SEKO.

Zdjęcie jest autorstwa Aleksandra Knittera wykonane dla chojnice.com w 2011. Wówczas Wigilia odbyła się w ratuszu po Mszy św. w Bazylice Mniejszej. Wśród rozprowadzających ciepłe posiłki był pomysłodawca Wigilii Zdzisław Januszewski z Akcji Katolickiej.

Tagi: