`Nie pomagasz, wiecznie szczekasz, od nas trzymaj się z dale(c)ka`

Dodane: 2021-12-07

W tytule daliśmy treść baneru, który kibice MKS Chojniczanki umieścili na stadionie podczas poniedziałkowego (6.12) meczu w II lidze ze Stalą Rzeszów. Nie widzi w nim hejtu Starosta Chojnicki Marek Szczepański, który także był na tym meczu.

Tak skomentował wynik 3 – 1 dla MKS i baner na swym prywatnym profilu na FB Marek Szczepański, dołączając do niego dwa zdjęcia: „Piękny mecz w wykonaniu Chojny. Brawo!!! W ostatnim meczu 2021 roku, kibice zabrali głos w ważnej dla nich sprawie…”.

O ten właśnie post Starosta został zapytany na wtorkowej (7.12) konferencji prasowej przez Annę Zajkowską z Radia Weekend: „Przegłosowaliście na niedawnej sesji Rady Powiatu stanowisko ws. potępienia hejtu w przestrzeni publicznej. Czy było zasadne komentowanie w taki sposób baneru na meczu Chojniczanki o radnej Daleckiej? Czy nie ma pan poczucia, że to wywoła falę hejtu na radną lub z jej strony?

Marek Szczepański wyjaśnił, że zrelacjonował to, co wszyscy obecni na meczu widzieli, w tym baner w sektorze FzGT wspominający radną Dalecką. - Nie uważam, żeby była w nim mowa o hejcie. Jedni mówią, że jak to dotyczy mnie, to hejt; jak kogoś innego, to jest krytyka. Takie podwójne standardy postępowania. Mojego wpisu nie można podciągnąć pod hejt.

Radna Mirosława Dalecka na swoim profilu na FB tak m.in. skomentowała działania kibiców MKS i Starosty: „Na stadionie obecny był Starosta Marek Szczepański, gdzie zawieszony został baner skierowany przeciwko radnej Powiatu, czyli przeciwko mojej osobie, a Starosta nie zareagował i nic z tym nie zrobił. Mało tego, na swoim FB zamieścił zdjęcie z tym banerem promującym hejt. (…) Moim zdaniem baner powstał jako "zapłata" za to, że odważyłam się w imieniu innych klubów i zainteresowanych mieszkańców złożyć ZAPYTANIA dot. umowy Starosty z Chojniczanką na korzystanie z wizerunku herbu Powiatu na rękawku zawodników Chojniczanki za 10.000 zł miesięcznie z budżetu Powiatu Chojnickiego. Łącznie budżet powiatu będzie to kosztować 160.000 zł. Pytałam, czy inne kluby mają też szansę na sponsorowanie przez Starostę. (…) To dopiero "dżentelmeni", którzy w taki sposób atakują kobietę na miejskim stadionie sportowym. "Dżentelmeni", którzy tchórzliwie schowali się za obraźliwym banerem i go jeszcze promują. Mam pytanie, gdzie Wasz honor Panowie? BRAK HONORU I KLASY!!! Czy Chojniczanka dostanie nałożoną karę za pozwolenie na hejt na miejskim stadionie przeciwko osobie publicznej - radnej powiatu? TO SIĘ NIEDŁUGO OKAŻE.”

Wygląda na to, że radna zamierza o tej sprawie poinformować PZPN.

Zdjęcie baneru wykorzystanego na miniaturkę video wykonał Michał Sagrol z Czasu Chojnic. 

Tagi: