Świąteczne porady Alarmu dla Klimatu

Dodane: 2021-12-23

Stowarzyszenie Chojnicki Alarm dla Klimatu przygotowało garść porad, jak być eko podczas Świąt Bożego Narodzenia i przy witaniu Nowego Roku 2022.

„Pamiętajmy, że bycie eko nie polega na katowaniu się wyrzeczeniami, lecz na podejmowaniu racjonalnych decyzji.

Choinka sztuczna czy naturalna? Najlepiej taka, której możemy dać drugie życie, czyli w doniczce po sprawdzeniu czy są tam korzenie. Ale jeśli już kiedyś kupiliśmy i mamy nadal sztuczną, to poczekajmy aż spadną z niej ostatnie igły. Oczywiście pierwsza będzie nam służyć wiele lat, ale jest źródłem mikroplastiku, który rozkłada się 450 lat‼️! Druga prowadzi do dewastacji lasu, zwłaszcza gdy kupimy ją z niewiadomego źródła.

Nie gonimy za trendami w kwestii ozdób choinkowych‼️ Jeśli w tym roku kupisz modne np. fioletowe dekoracje, to w przyszłym specjaliści wykreują inny kolor i tym sposobem rośnie góra śmieci. Poczekajmy aż dzieci, albo kotki wybiją nam ostatnie bombki, a potem wieszajmy pierniczki i suszone cytrusy. Będzie eko i pachnąco‼️

Nie kupujmy zbyt wiele żywności. Marnujemy jej za dużo, bo co 1 sekundę 150 kg jedzenia trafia do śmietnika‼️ Mrozimy nadmiar przygotowanych potraw.

Nie przesadzajmy z prezentami, a także ich pakowaniem. Proszę zwróćcie uwagę na ilość kolorowego papieru i torebek na prezenty, które często zmieszczą się w jednym opakowaniu.

Dzielmy się jedzeniem z bliskimi lub z biednymi.”

Tekst z FB Alarmu dla Klimatu opracowała Redakcja. Zdjęcie także z FB Alarmu.

Tagi: