Patryk Szynwelski zaśpiewał kolędy w kościele w Rytlu

Dodane: 2022-01-11

W niedzielę 9.01 na zaproszenie ks. proboszcza Sylwestra Bąka w kościele w Rytlu wystąpił z koncertem kolęd Patryk Szynwelski. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w teatralno-muzycznej grupie "M" z Czerska.

Przed tygodniem (2.01), po koncercie kolęd w kościele w rodzinnym Czersku, Patryk Szynwelski udzielił wywiadu lokalnemu portalowi Wizjalokalna.pl.

"Mam 24 lata i pochodzę z Czerska. Właściwie śpiewam już od dzieciństwa. Najpierw jako mały chłopiec należałem do scholki parafialnej. Później do teatralno-muzycznej grupy "M", gdzie wystawiliśmy Musical "Metro" oraz "Romeo i Julia". Brałem także udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, a ostatnio zostałem finalistą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej HU HU HA 2021. Byłem także Laureatem IX Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Hej w dzień narodzenia", gdzie 6 stycznia 2022 udaję się do Łęczycy na koncert kolęd i rozdanie nagród.

- Ogólnie muzyka to moja największa pasja, to przez nią wyrażam siebie, a śpiewając po prostu jestem szczęśliwy i chcę tym szczęściem "zarażać" innych. Obecnie uczęszczam także na zajęcia wokalne w Gdyni, poza tym bardzo cenię sobie wskazówki jakie otrzymałem od wielu znanych i cenionych wokalistów i muzyków m.in. Piotra Cugowskiego, Kamila Bednarka, Rafała Brzozowskiego czy Alicji Szemplińskiej. Dzięki nim wiem na co muszę zwrócić uwagę, jeśli chodzi o śpiew estradowy. Oprócz śpiewania już od szkoły podstawowej uczęszczałem na prywatne zajęcia gry na pianinie, tym samym kończąc 4 lata działu młodzieżowego nauczania gry na fortepianie, jak i 2 lata działu dla dorosłych, otrzymując tym samym świadectwo. Oprócz rozwijania się muzycznie, jestem także studentem V roku na Akademii Katolickiej w Warszawie.

- Jakie plany na przyszłość?
- Mam ich wiele – śmieje się. - W najbliższym czasie czekają mnie koncerty kolęd w okolicznych kościołach w Rytlu, Tucholi, Czarnej Wodzie i Osiecznej. Marzę o występie w The Voice od Poland. Oprócz tego ostatnio zostałem zakwalifikowany do przesłuchań do programu "Szansa na Sukces Opole 2022", gdzie zaśpiewam utwory Ireny Santor. Nagranie odbędzie się 22 stycznia w TVP2. Moją pasją jest także nagrywanie coverów, potrafię również modulować głosem, a co za tym idzie, bywa, że jestem mylony z niektórymi głosami  lektorskimi. Muzyka, z jaką łącze moją przyszłość, to gatunek pop – rock. Posiadam też własny kanał na YT, gdzie można być na bieżąco, jeśli chodzi chociażby o nagrania moich coverów."

Video - Parafia w Rytlu, tekst - Tomasz Opielowski/Wizjalokalna.pl.

Tagi: