Wspomnieli Tadeusza Stencla w III rocznicę śmierci

Dodane: 2022-01-19

W trzecią rocznicę śmierci Tadeusza Stencla delegacja zarządu Chojniczanki, Sekcji Seniora Chojniczanki wraz z Kapelanem Chojniczanki ks. Tomaszem Mońko udała się na Cmentarz Komunalny w Chojnicach, aby złożyć kwiaty przy jego grobie.

„Był wyjątkową osobą w historii naszego klubu. Modlitwą uczciliśmy jego pamięć. W budynku klubowym przygotowano także ścianę upamiętniającą Tadeusza Stencla.

Tadeusz Stencel urodził się 7 kwietnia 1946 roku w Chojnicach. Z Chojniczanką był związany przez ponad 60 lat. Początkowo jako dynamiczny i błyskotliwy zawodnik, później jako mocno zaangażowany w życie klubu działacz piłkarski, członek zarządu oraz sponsor. W sezonie 1971/72 był jedną z kluczowych postaci Chojniczanki, która sprawiła sensację w Pucharze Polski i dotarła do 1/8 finału eliminując m.in. Zagłębie Sosnowiec. W latach 1973-1986 był sędzią piłkarskim, a po 1986 roku udzielał się jako sędzia-obserwator. To dzięki jego wsparciu Chojniczanka przetrwała najtrudniejszy moment, gdy Klub znajdował się już na finansowym i organizacyjnym zakręcie. Jako członek zarządu brał udział w procesie odbudowy klubu po spadku do V Ligi i znacznie przyczynił się do rozpoczęcia przez Chlubę Grodu Tura marszu aż do I Ligi. Z jego inicjatywy powstała Sekcja Seniora MKS Chojniczanka 1930. Zmarł 19 stycznia 2019 roku. Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym w Chojnicach.”

MKS Chojniczanka S.A.

Tagi: