Rodzice i ich dzieci wspólnie wystawili w Ciechocinie Jasełka

Dodane: 2022-01-24

Jak co roku Świetlica Wiejska w Ciechocinie pod kierownictwem Violetty Rossek zmobilizowała mieszkańców do wystawienia Bożonarodzeniowych Jasełek. Obejrzeli je także ksiądz – senior Kazimierz Matyja, ks. proboszcz Tomasz Dawid oraz Sołtys Helena Jessa.

Mieszkańców i gości powitała kierownik Świetlicy Violetta Rossek. Podziękowała aktorom za przygotowanie się do Jasełek oraz mieszkankom Ciechocina za pomoc w przygotowaniu strojów i dekoracji. W tradycyjnych Jasełkach nie zabrakło żartobliwych dygresji odnoszących się do bieżącej sytuacji społeczno – politycznej w naszym kraju. Po zakończeniu Jasełek jego wykonawców nagrodzono burzą oklasków, a ks. Matyja skomentował ich pracę słowami „Kocham Was”. Pogratulowali im także Sołtys oraz ks. proboszcz parafii w Ostrowitem. Podziękowano także Telewizji Internetowej Chojnice TV za przyjazd z własnej inicjatywy. Dziękujemy za miłe słowa.

Podczas przedstawienia prowadzona była zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż Jasełka były elementem Gminnego Finału WOŚP.

Tagi: