Koncert fortepianowy Zofii Dynak-Chwałko w ChCK 3.02

Dodane: 2022-01-24

Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 3 lutego o godz. 18:00 na recital w wykonaniu laureatki międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i na Litwie Zofii Dynak-Chwałko.

W programie recitalu znajdą się utwory Josepha Haydna, Roberta Schumanna, Enrique Granadosa oraz Romana Maciejewskiego. Będzie to muzyczna podróż w czasie: od klasycyzmu, przez romantyzm, aż po wiek XX, a także karnawałowa podróż po przenikających się kulturach i folklorach, której motywem przewodnim będzie taniec.

Zofia Dynak-Chwałko jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. Obecnie jest doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Cezarego Saneckiego. W szkole średniej uczyła się pod kierunkiem Olgi Rusiny. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich m.in. z Diną Yoffe, Andrzejem Jasińskim, Mikhailem Voskresenskym, Eugenem Indijcem, Dang Thai Sonem, Kevinem Kennerem, Tobiasem Kochem, Katrzyną Popową-Zydroń, Vladimirem Ovchinnikovem. Koncertuje w kraju i za granicą. Pianistka oprócz działalności koncertowej i naukowej skupia się też na pracy pedagogicznej. Prowadzi klasy fortepianu i akompaniuje w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu oraz Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia im. Kazimierza Kościukiewicza w Świdnicy, a także Społecznej Szkole Muzycznej I st. w Bielawie. Jej uczniowie osiągają sukcesy na międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Wstęp: bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie ChCK.

Tagi: