Podgrzewana murawa ma otrzymać zasilanie do końca roku

Dodane: 2022-01-29

Na poniedziałkowej (24.01) sesji RM Chojnic wrócił temat dokończenia budowy systemu podgrzewania murawy na miejskim stadionie przy ul. Mickiewicza. Wywołało go umieszczenie w nowelizacji tegorocznego budżetu kwoty 150 tys. zł na budowę źródła ciepła dla podgrzewania murawy.

Zaciekawiło to Bartosza Blumę, który przypomniał, że w 2021 była już na ten cel kwota 350 tys. zł. Chciał wyjaśnienia co za to wykonano. Naciskał też na ujawnienie kosztorysu inwestorskiego ostatniego etapu budowy instalacji podgrzewania murawy.

Burmistrz Arseniusz Finster odpowiedź radnemu rozpoczął od kolejnego powtórzenia tezy, że jest to najtrudniejsza inwestycja, którą realizuje jako burmistrz w ciągu 23 lat pełnienia tej funkcji. Poinformował, że jeśli Chojniczanka awansuje do I ligi, to może otrzymać z Ministerstwa Sportu przez 6 lat po 2 mln zł rocznie na inwestycje w infrastrukturę sportową. Przypomniał, że w ramach budowy podgrzewanej murawy został uporządkowany system odwodnienia stadionu. Kosztowało to ok. 50% całości kosztu tamtej inwestycji na 6 mln zł łącznie. - Gdybyśmy tę instalację podłączyli do MZEC-u, to mielibyśmy ok. 1 – 1,5 mln zł rocznie kosztów stałych, bez względu czy byłaby uruchamiana, czy nie. Wybraliśmy wariant budowy kotłowni na gaz płynny wraz z węzłem cieplnym. Zapewniam pana radnego, że kosztorys inwestorski na to zadanie jest niższy, niż ta roczna kwota dla MZEC-u. Dokładnej liczby nie podam, by nie ułatwiać zadania oferentom – stwierdził burmistrz.

Przetarg ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Jego realizacja ma zakończyć się do jesieni 2022 roku. Więcej w relacji video, która jest fragmentem transmisji z obrad zrealizowanej przez UM Chojnice. Miniaturka video, to zdjęcie stadionu. Pochodzi ze strony MKS Chojniczanka.

Tagi: