Gmina Chojnice podzieliła granty na sport i kulturę

Dodane: 2022-02-14

Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański przed kilkoma dniami podpisał zarządzenie w sprawie rozdziału grantów na wspieranie organizacji sportowych oraz zajmujących się kulturą. Łącznie na te zadania podzielono 540 tys. zł. Oczywiście najwięcej idzie na organizację inscenizacji szarży pod Krojantami – 180 tys. zł.

Na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej przeznaczono 310 tys. zł. W zestawieniu nie widnieją kwoty, o które wnioskowały podmioty sportowe. Najwyższa kwota – 45 tys. zł – przypadła LKS Charzykowy na szkolenie młodzieży. Ten sam klub otrzymał jeszcze na organizację regat 32 tys. zł. Chojnicki Klub Żeglarski ogółem ma granty na kwotę 42 tys. zł. Są na szkolenia i organizację imprez żeglarskich. Organizatorzy Triatlonu dostali z Gminy 30 tys. zł. W Swornegaciach odbędą się zawody pn. Swornerace 2022 dla miłośników nartorolek i nordic walking. Na nie jest grant dla organizatorów w wysokości 30 tys. zł. Taka sam kwota trafi do klubu piłkarskiego Szarża Krojanty na szkolenie młodzieży.

Konkurs ofert na wspieranie kultury, sztuki oraz ochrony dóbr dziedzictwa narodowego zdecydowanie wygrała Fundacja „Szarża pod Krojantami” z wynikiem 180 tys. zł na 230 tys. zł możliwych do „wygrania”. Pozostałe niecałe 22% puli przypadło m.in. Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Swornegacie na kolejną edycję festiwalu bluesowego (9 tys. zł) oraz na Czwartkowe Wieczory Kaszubskie (7,1 tys. zł); gminne Stowarzyszenie AKOLADA za 6,4 tys. zł zakupi „kaszubskie piernaty do muzealnej chaty”; Stowarzyszenie Operetka Wrocławska ma 3 tys. zł na zorganizowanie „Operetki na WYNOS!”. Dwa granty po 1500 zł przyznano miejskiemu oddziałowi Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, a jeden w kwocie 4500 zł Chojnickiemu Stowarzyszeniu AIKIDO na Dni Kultury Japonii i cykl spotkań z kulturą Japonii.

Lista grantów "sportowych"

Lista grantów "kulturalnych"

Ilustracją jest zdjęcie z inscenizacji szarży z 2018 roku. Zademonstrowano wówczas "szarżę" polskich czołgów produkcji niemieckiej.

Tagi: