Gmina Chojnice solidaryzuje się z narodem ukraińskim

Dodane: 2022-02-25

Wójt Zbigniew Szczepański podczas dzisiejszej (25.02) konferencji prasowej miał w klapie marynarki wpięte wstążeczki w barwach flagi Ukrainy, a przy budynku Urzędu Gminy tymczasowo flagę UE zastąpiła flaga naszego wschodniego sąsiada. Także we wnętrzu salki konferencyjnej była flaga Ukrainy.

Włodarz gminy był bardzo poruszony sytuacją, która od wczorajszego świtu, po ataku wojsk rosyjskich, dzieje się w Ukrainie. Poinformował, że jest gotowy na przyjęcie ok. 100 uchodźców ośrodek wczasowy w Małych Swornegaciach prowadzony przez Krzysztofa Stanisławskiego. Dodał, że w razie skierowania do gminy Chojnice większej liczby obywateli Ukrainy, to na ten cel może być udostępniony internat w Swornegaciach. Wójt Zbigniew Szczepański poinformował, że wystąpi do Rady Gminy (sesja jest zwołana na 4.03) o zwolnienie z podatku od nieruchomości te ośrodki wczasowe, które będą przyjmować uchodźców, na czas ich pobytu. Ulga byłaby pełna, gdyby zajęli oni 100% miejsc w danym ośrodku; w innym przypadku proporcjonalna do stopnia zajętości przez uchodźców. Koszt pobytu w tych ośrodkach pokrywałby budżet Państwa.

- Nie wiedziałem, że za mojego życia przeżyję współczesnego Hitlera Europy – podsumował aktualną sytuację w Ukrainie Zbigniew Szczepański.

Więcej w relacji video.

Tagi: