Kolejarz Chojnice uruchamia sekcję … bobslejową!

Dodane: 2022-02-27

Na oryginalny pomysł wpadli działacze ChKS Kolejarz. Postanowili otworzyć w swym klubie sekcję bobslejową oraz skeletonu. Wczoraj (26.02) na jej inaugurację przybyła delegacja z Polskiego Związku Bobsleja i Skeletonu.

Reprezentowali ją prezes Marek Wiśniowski, menadżer ds. marketingu Roman Jarentowski oraz trener motoryczny kadry narodowej Ryszard Rećko. Trenować zawodników będzie b.zawodnik sekcji rugby Brdy Rytel Dariusz Żmuda - Trzebiatowski. Na stadionie Kolejarza pojawił się pozyskany z PZBiS dwuosobowy bob, który został w Chojnicach odnowiony. Treningi odbywające się na stadionie przy ul. Lichnowskiej będą polegać jedynie na rozwijaniu umiejętności właściwego rozbiegu bobsleja na specjalnym torze. Przekaże go wiosną br. ośrodek w Cetniewie, gdyż wkrótce będzie tam wybudowany nowy. Pełne zjazdy na torze bobslejowym w Polsce jeszcze nie są możliwe, ale prezes Wiśniowski (ongiś mieszkaniec Rytla) przekazał, że ma zapewnienie od Ministra Sportu Kamila Bortniczuka, że w 2022 jego budowa ruszy w Dusznikach – Zdroju.

Władze miasta na inauguracji reprezentował wiceburmistrz Adam Kopczyński. - Gdyby na Gali Dokonania Roku była kategoria „Niespodzianka Roku”, to wasz pomysł na sekcję bobslejową zdecydowanie by ją wygrał – skomentował żartobliwie zastępca burmistrza.

Nowa sekcja ma już dwóch pierwszych zawodników. Są to bracia Kacper i Jakub Czapiewscy z Czarnej Wody. Zgłaszać mogą się kolejni chętni w wieku od 15 roku życia. Klub zaprasza na treningi także dorosłych zawodników z niepełnosprawnościami. Na razie odbywać się będą w soboty w sali gimnastycznej SP nr 3 przy ul. Dworcowej.

Więcej w relacji video.

Tagi: