Gmina Chojnice kupiła podnośnik dla OSP Ogorzeliny

Dodane: 2022-03-03

Gmina Chojnice wybrała ofertę firmy ze Starachowic na dostawę podnośnika koszowego na podwoziu wyremontowanego używanego samochodu ciężarowego marki Star. Jako pojazd specjalny pożarniczy będzie używany przez druhów z OSP w Ogorzelinach.

Jego koszt, to ok. 355 tys. zł. Dostawa ma nastąpić w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy. Do tej pory Gmina Chojnice była w posiadaniu jednego podnośnika. Niedawno (24.02) przydał się do operacji likwidacji większości gniazd bocianich na terenie gospodarstwa rolnego Ireneusza Brudnocha w Lichnowach. Rejonowa Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku wyraziła na to zgodę, o ile będzie to zrealizowane do końca lutego 2022, oraz zostaną trzy gniazda.

- O uciążliwości istnienia tych gniazd dla rolnika w Lichnowach szeroko mówiliśmy w ub. roku. Wisiały one na słupach niskiego napięcia i powodowały zwarcia w sieci. Teraz pozostałe gniazda będą na specjalnych platformach. Wkrótce słupy bez gniazd będą odpowiednio zabezpieczone, by boćki nie odbudowały tych gniazd – poinformował na konferencji prasowej z 25.02.2022 wójt Zbigniew Szczepański. We wrześniu 2021 wójt był organizatorem specjalnego spotkania w tej sprawie. Byli na nim m.in. rolnik Ireneusz Brudnoch, sołtys Lichnów Zbigniew Nojman, dyrektor Parku Narodowego Janusz Kochanowski oraz ówczesny wiceprezes ZZO Nowy Dwór Andrzej Sabiniarz.

Zdjęcie samochodowego podnośnika pochodzi ze strony firmy ze Starachowic.

Tagi: