Nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla twórców kultury rozpoczęty

Dodane: 2022-03-04

Burmistrz Chojnic ogłosił nabór wniosków o przyznanie w bieżącym roku stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami. Należy je złożyć do 15.04.2022, a rozliczyć do 31.12.2022.

Stypendia mogą być przyznawane osobom realizującym przedsięwzięcia z zakresu twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami w następujących dziedzinach: film, teatr, muzyka, taniec, literatura, plastyka, fotografia, regionalistyka oraz opieka nad zabytkami. Stypendia mają wspierać rozwój artystyczny kandydatów i obejmować realizację stworzonych przez nich przedsięwzięć. Projekt stypendialny musi być realizowany na terenie Chojnic. Stypendia mają zachęcać przedstawicieli sektora kultury, młodych lub ze znaczącym dorobkiem, do wybierania Chojnic, jako miejsca działań. Są przyznawane twórcom i animatorom kultury, których twórczość wyróżnia się wysokim poziomem artystycznym.

Do wniosku należy dołączyć co najmniej jedną rekomendację takich podmiotów, jak stowarzyszenia zrzeszające twórców i artystów, dyrektorzy instytucji kultury czy komisji Rady Miejskiej właściwej ds. kultury. Wnioski należy składać do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Stary Rynek 1 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 kwietnia 2022 roku.

Więcej szczegółów na stronie Urzędu Miejskiego w Chojnicach.

Na zdjęciu laureaci konkursu stypendialnego w 2018 roku.

Tagi: