Boisko MODRAK ma nową sztuczną trawę

Dodane: 2022-03-07

W piątek 4 marca nastąpił odbiór boiska Modrak przy ulicy Bałtyckiej po zakończeniu prac modernizacyjnych. Jej najważniejszym elementem była wymiana tzw. sztucznej trawy na jej powierzchni.

Jest to główne boisko, na którym swoje treningi odbywa większość grup Akademii Chojniczanki i tam też rozgrywane są wszystkie mecze ligowe naszych młodzieżowych zespołów. W ostatnich tygodniach boisko było nieczynne z powodu modernizacji, która obejmowała m.in:

- wymianę nawierzchni na zgodną z najnowszymi standardami FIFA Quality PRO.  Jest to najwyższy certyfikat wydawany przez FIFA dla pełnowymiarowych boisk z traw syntetycznych. Każde boisko aspirujące do uzyskania certyfikatu FIFA musi zostać przebadane pod kątem wielu rygorystycznych parametrów, które pozwalają na określenie jakości użytkowych i technicznych boiska. Również materiały użyte do budowy boiska, podlegają badaniom laboratoryjnym celem weryfikacji parametrów;

- korektę sztucznego oświetlenia boiska;

- wymianę bramek stacjonarnych wraz z odciągami i siatkami na bramki tego samego rodzaju posiadającymi odpowiednie certyfikaty i dopuszczone przez PZPN;

- zabezpieczenie krawężników gumowymi nakładkami;

- montaż wiaty ze stojakami rowerowymi.

Inwestycja w infrastrukturę sportową to bardzo istotna kwestia. Nie tylko patrząc z perspektywy Klubu i mając na względzie jego prawidłowe funkcjonowanie, ale również patrząc z perspektywy samorządów, które powinny mieć na względzie promowanie zdrowego stylu życia, zapewnienie odpowiednich warunków edukacji sportowej dzieci i młodzieży, a także docenić wartość wychowania najmłodszej części społeczności poprzez sport i wartości z niego płynące - mówi wiceprezes Chojniczanki, Rafał Zabrocki.

Inauguracja nastąpiła już w miniony weekend. W niedzielę 6 marca drużyna Juniora A1 Chojniczanki zagrała na Modraku mecz Ligi Makroregionalnej U-19 z Błękitnymi Stargard.

Tekst – MKS Chojniczanka, opracowanie i zdjęcie - Redakcja.

Tagi: