Popołudnie z poezją Agnieszki Knapik z Sępólna Krajeńskiego

Dodane: 2022-03-09

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza w tym dniu (poniedziałek 21 marca 2022 roku) do Czytelni na popołudnie z poezją Agnieszki Knapik, poetki z Sępólna Krajeńskiego. Początek o godz. 17.00.

Agnieszka Knapik jest osobą niepełnosprawną. Pisanie poezji to jej pasja. W 2020 roku wydała tomik „Szepty Szczęścia”, jest także autorką e-booka „Wyspa dusz”.

Poetka tak napisała o sobie: „Mam 39 lat i jestem mieszkanką Sępólna Krajeńskiego. Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną. Jakoś z tego powodu nigdy się nie skarżyłam, bo Bóg wie co robi. Jestem jaka jestem i tego nie zmienię w stu procentach, staram się piąć wzwyż mimo niedoskonałości moich ruchów. Moja choroba nie jest wyrokiem. Na co dzień mam sporo zajęć, czas wypełniam zwyczajnie jak większość z nas… Od nastoletnich lat jestem zakochana w poezji i uwielbiałam czytać szkolne wiersze. Z czasem zaczęłam pisać. Zrodziło się we mnie marzenie, żeby być poetką.

Minęło wiele lat, pisałam zazwyczaj do szuflady, potem poezję mojego autorstwa czytałam na mszach świętych i okazjonalnie zapraszano mnie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie oraz do różnych szkół. Jestem autorką e-booka „Wyspa dusz”, a także mam wydany tomik poezji „Szepty Szczęścia”. Moje wiersze czytane są w internetowym radiu Guaradian. Mam swoją stronę na Facebooku – Agusi poezja, a także przez dwa lata byłam administratorem grup poetyckich na Facebooku. Dzisiaj mam stworzoną przez siebie stronę – Aleją słów. Lubię się uczyć poezji i czerpać wiedzę od innych. Piszę sonety, tautogramy, pantumy i wiele inny wierszy mających swoje wymagania. Poza poezją lubię czytać książki i kocham zwierzęta. Pozdrawiam gorąco!”.

Tekst i grafika - Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.

Tagi: