Gminy Chojnice i Kęsowo wspólnie wybudują punkt wypoczynkowy dla rowerzystów

Dodane: 2022-03-14

Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański oraz Wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski podpisali umowę o wspólnym sfinansowaniu budowy punktu widokowo – wypoczynkowego przy jeziorze Grochowskim, tuż za granicą pomiędzy obydwoma gminami.

W umowie zapisano przekazanie do samorządu w sąsiednim powiecie i województwie kwoty 66745 zł, co stanowi 50% kosztów jego budowy. Przetarg ogłoszony przez gminę Kęsowo wygrała firma z … gminy Chojnice ze Sławęcina. Roboty mają zakończyć się do końca maja 2022. Aktualnie jest w trakcie realizacji brakujący odcinek ścieżki rowerowej do granicy z gminą Kęsowo. Rozpoczyna się przy kościele w Silnie, będzie o nawierzchni asfaltowej. Sąsiedzi odcinek z Żalna do granicy wykonali w 2021 roku. Jak poinformował na konferencji prasowej z 10.03 wójt Zbigniew Szczepański, zaawansowane są prace przygotowawcze nad brakującymi odcinkami trasy rowerowej z Chojnic do Tucholi. Władze gminy Tuchola mają do zrealizowania odcinek z Bladowa do granicy z gminą Kęsowo, natomiast ta gmina wkrótce wybuduje fragment o długości ok. 1 km z Żalna w stronę Tucholi.

Po wykonaniu punktu wypoczynkowego samorządowcy zamierzają zorganizować jego uroczyste otwarcie, na które zamierzają zaprosić radnych, starostów i przedstawicieli władz wojewódzkich.

Tagi: