Burmistrz przedstawił najnowszy raport inwestycyjny

Dodane: 2022-03-15

Podczas wczorajszej (14.03) konferencji prasowej w ratuszu burmistrz Chojnic Arseniusz Finster przedstawił sprawozdanie z bieżących prac przygotowawczych do kolejnych inwestycji, jak i z zaawansowania już prowadzonych zadań.

Ruszył przetarg na wykonawstwo nowej siedziby dla miejskiego żłobka. Otwarcie ofert 24 marca. Jak już pisaliśmy, powstanie on na terenie pomiędzy boiskiem MODRAK, a Schroniskiem dla Nieletnich. Miasto otrzymało na tę inwestycję 7,7 mln zł z rządowego programu Polski Ład. Po przeprowadzce dotychczasowa siedziba będzie sprzedana.

W ciągu najbliższych 2 tygodni ma zostać ułożona ostatnia warstwa asfaltu na remontowanym odcinku ul. Gdańskiej. Jest ugoda z PKP Nieruchomości ws. terenu pod drugi parking przy dworcach autobusowym i kolejowym. Wkrótce wróci na plac budowy wykonawca. Miasto zastanawia się nad sposobem ograniczenia parkowania na tych parkingach aut przez mieszkańców okolicznych ulic.

Trwa przygotowywanie dokumentacji odbudowy ulic Działkowej i Sobierajczyka. Realizacja w 2023 roku. Trwają prace przy kanalizacji deszczowej w ul. Prochowej i przyległych. Przy okazji Miejskie Wodociągi wymieniają swoje zasilanie. Uruchomiono przetarg na wykonanie koncepcji łącznicy ulic Gdańskiej z Kościerską. Chojnickie TBS Sp. z o.o. przygotowuje przetarg na budowę domu komunalnego, ale są obawy, czy przyznana dotacja rządowa wystarczy. Stal używana w budownictwie podrożała niedawno kilkukrotnie.

W poniedziałek 14 marca wprowadzono ograniczenia w ruchu na ul. Igielskiej, gdyż ruszyły prace przy jej przebudowie. Wkrótce ruszy przetarg na remont odcinka murów obronnych przy ul. Sukienników opodal przystanku autobusowego. Tzw. grota w pobliżu kaplicy pw. św. Karola Boromeusza będzie wyremontowana do czerwca br. Skwery na pl. Niepodległości odnowią członkowie Chojnickiej Spółdzielni Socjalnej, pozostałe prace do sierpnia br. zrealizuje zwycięzca przetargu. Nowa jezdnia ul. Wicka Rogali będzie węższa o ścieżkę rowerową.

Więcej szczegółów tego raportu w relacji video. Na miniaturce zdjęcie ul. Gdańskiej z początku marca 2022.

Tagi: