Czwórka chojniczan pomogła znaleźć lokum dla 260 uchodźców

Dodane: 2022-03-15

Czterech chojniczan - Tomasz Włoch, Robert Harmaciński, Sławomir Badurka i Bartosz Just – opowiedziało wczoraj (14.03) w ratuszu o wspólnej akcji pomocy dla ukraińskich uchodźców. Dzięki nim i ich pomocnikom do tej pory dach nad głową w naszym regionie znalazło 260 gości zza wschodniej granicy.

Zaprosił ich na konferencję prasową burmistrz Arseniusz Finster. Przedstawił ich, jako Czterech Muszkieterów. Akcję transportu uchodźców, którzy pokonali polsko – ukraińską granicę, rozpoczęli od busa. Następnie z pomocą wozili ich autobusem z OSP Chojnice. Pomagali w tym strażacy z OSP Charzykowy i OSP Chojnice. Potem z pomocą swoich znajomych i znajomych tychże znajomych znajdowali dla nich kwaterę.

- Nie wiemy kogo wozimy, poza tym, że to są Słowianie potrzebujący pomocy. Apeluję do tych, co ich przygarnęli, by traktowali ich jak członków rodziny. By dawali im zadania do realizacji w domu. Ta akcja nie jest na krótką metę. To będzie maraton. Proście swych znajomych i przyjaciół o pomoc w aprowizacji, zakupach. Może ktoś z nich będzie kolejnym gospodarzem dla waszych gości? – apelował Sławomir Badurka (na jego prośbę podajemy nr telefonu do niego – 512 047 262).

Całość opowieści czwórki chojniczan i więcej rad dla osób chcących pomóc uchodźcom z Ukrainy w relacji video z konferencji prasowej.

Tagi: