Wojewódzki Dzień Aktywnego Seniora w czerwcu na Starym Rynku

Dodane: 2022-03-21

W niedzielę 26.06 na Starym Rynku w Chojnicach będzie kolejna edycja Wojewódzkiego Dnia Aktywnego Seniora. Powiat Chojnicki pozyskał na jego organizację dotację z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Razem” w wysokości 21 tys. zł.

Tego dnia do Chojnic zjadą seniorzy z całego województwa pomorskiego. Zaplanowano na ten dzień wiele wydarzeń kulturalnych, jak występy zespołów, przegląd twórczości artystycznej seniorów. Ma być też możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Prawdopodobnie będzie przeprowadzone szkolenie na temat zakładania tzw. profilu zaufanego oraz o tym, jak nie dać się oszukać podczas rozmowy telefonicznej. Organizatorzy czekają na kolejne pomysły.

- Seniorzy są bardzo aktywni. Ich frekwencja na wszelakich imprezach jest wysoka. To jest grupa, na którą można zawsze liczyć – dodał starosta Marek Szczepański.

Poinformował także, że być może coś w rodzaju świetlicy dla seniorów powstanie w Charzykowach. Z rozmowy z wójtem Zbigniewem Szczepańskim wynika, że o ile dyrekcja Parku Narodowego „Bory Tucholskie” zdecyduje się przenieść do Chocińskiego Młyna, to wtedy gmina Chojnice będzie starała się pozyskać budynek aktualnej siedziby dla Gminnego Ośrodka Kultury.

Na zdjęciu delegacja seniorów z Czerska pod Bazyliką Mniejszą w sierpniu 2019. Wówczas Wojewódzki Dzień Aktywnego Seniora rozpoczął się od mszy w tej świątyni. Wtedy ta impreza była podczas Święta Powiatu. W 2022 będzie w trakcie Dni Chojnic.

Tagi: