Aldi planuje postawić market w pobliżu pl.Piastowskiego

Dodane: 2022-03-29

Z prawdopodobieństwem 95% ma powstać pierwszy w Chojnicach market sieci handlowej Aldi. Inwestor ma zamiar pod swą inwestycję wykorzystać działkę o powierzchni ok. 7000 m2, która jest zlokalizowana przy ul. Prochowej.

Znajduje się za nieruchomością zajmowaną przez hotel przy pl. Piastowskim. Te informacje przekazał wczoraj (28.03) na konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. W tej chwili trwają uzgodnienia projektu organizacji ruchu drogowego w tym rejonie miasta pomiędzy inwestorem, a Zarządem Dróg Wojewódzkich. Pierwsza wersja nie uzyskała akceptacji zarządcy DW 212, czyli ul. Sępoleńskiej. Burmistrz ma nadzieję, że uda się uzyskać zgodę na nową koncepcję, która przewiduje, że wjazd i wyjazd z nowego marketu będzie odbywał się poprzez minirondo opodal siedziby Miejskich Wodociągów. Natomiast z pl. Piastowskiego ruch pojazdów na ul. Sępoleńską będzie tylko w prawo, w stronę ronda Solidarności.

- Nie możemy jako miasto popełnić takiego błędu, jaki powstał przy Lidlu na ul. Bytowskiej. Jestem jego udziałowcem. Na szczęście kierowcy są w tym miejscu uprzejmi i dzięki temu nie powstają korki przekraczające rondo przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką – przekazał Arseniusz Finster. Dosłowna wypowiedź na temat braku lewoskrętu przy Lidlu na Bytowskiej jest od 18 minuty 8 sekundy zapisu transmisji konferencji prasowej.

Tagi: