Gala finałowa XXIX Kwietniowych Spotkań z Poezją

Dodane: 2022-04-09

Zapis transmisji z auli Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach z 8.04.2022 finału XXIX Kwietniowych Spotkań Z Poezją.
 
Spotkania zorganizowane zostały przez Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach pod kierownictwem Joanny Glaza, która poprowadziła Galę, oraz Olgierda Buchwalda. Nagrody wręczali dyrektor LO Małgorzata Gierszewska oraz Sebastian Matthes z Towarzystwa Przyjaciół LO.
 
Nagrody otrzymali:
Twórczość własna (poezja): I m. Julia Megger z LO im. Filomatów Chojnickich, II m. zajęły Julita Rutkowska z LO im. Filomatów Chojnickich; Martyną Zakrzewską z LO im. Filomatów Chojnickich, III m. – zajęły Kalina Głomska z LO im. Filomatów Chojnickich oraz Anna Fiń z Zespołu Szkół Społecznych STO w Człuchowie. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Brodziak z ZSS STO Człuchów i Nikola Nawrocka z LO Filomatów. 
Proza: I m. Maja Wojgienica z LO im. Filomatów Chojnickich, wyróżnienie – Maja Siniło z SP nr 1 w Tucholi.
Interpretacja: I m. Patrycja Brodziak z ZSS STO Człuchów, II m. - Julia Megger z LO im. Filomatów Chojnickich, wyróżnienia – Julia Kalinowska i Jan Wiśniewski z SP nr 3 w Tucholi.
Poezja śpiewana: I m. Julia Orlikowska z Katolickiego LO w Chojnicach oraz Małgorzata Szmaglinska z LO im. Filomatów Chojnickich; II m. zajęły Zofia Kosobucka oraz Julia Megger z LO im. Filomatów Chojnickich; III m. Patrycja Brodziak ZSS STO Człuchów oraz duet Szeptuchy - Martyna Kossak - Główczewska i Wiktoria Rekowska z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach; wyróżnienia – Jakub Kosidowski i Michał Nelke z Katolickiego LO w Chojnicach. Nagroda specjalna za wykonanie utworu Rafała Wojaczka otrzymał Jakub Kosidowski za wiersz „Bądź mi”.
Laureatów wybrało jury w składzie Joanna Glaza, Anna Buchwald, Maria Eichler oraz Michał Leszczyński.
Na zakończenie Gali Joanna Glaza przekazała wszystkim dotychczasowym uczestnikom poprzednich edycji zaproszenie na jubileuszowe XXX wydanie Kwietniowych Spotkań z Poezją, które odbędą się w kwietniu 2023 roku.
Tagi: