LKS Charzykowy zorganizował Regaty Otwarcia Sezonu 2022

Dodane: 2022-04-11

W dniach 9 i 10 kwietnia Ludowy Klub Sportowy Charzykowy zorganizował Regaty Otwarcia Sezonu. To tradycyjne od wielu lat zawody otwierające cykl regatowy na jeziorze Łukomie. W tym roku regaty te są elementem obchodów 100 rocznicy powstania pierwszego klubu żeglarskiego w Polsce.

Na starcie regat stanęli zawodnicy w klasie Optimist z 6 klubów: YK Stal Gdynia, TKŻ Toruń, KS Zjednoczeni Bydgoszcz, Port Mechelinki oraz gospodarze z LKS Charzykowy i CHKŻ Chojnice. Regaty te były wyjątkowe - dokuczliwe zimno (temperatura wody 4°C , temperatura powietrza 4-5°C), porywisty, bardzo silny wiatr, powodowały, że były to niezwykle trudne zawody. Zdarzyło się kilka wywrotek- kąpiel w lodowatej wodzie, na pewno nie należała do przyjemnych. Komisji regatowej udało się rozegrać odpowiednio 7 wyścigów dla grupy A i 6 dla grupy B.

Najmłodszym sklasyfikowanym zawodnikiem był 7 (!)- letni Maciej Stajewski z YK Stal Gdynia, wśród zawodniczek najmłodsza była 9- letnia Lena Herba, również z YK Stal Gdynia. W kategorii do lat 9 dziewcząt również zwyciężyła Lena Herba. W kategorii do lat 9 chłopców, wygrał Mikołaj Paderewski z TKŻ Toruń.

Kategoria dziewcząt gr. B: 1. Matylda Jankowska- YK Stal Gdynia, 2. Barbara Pilarska- TKŻ Toruń, 3. Zofia Brzozowicz- YK Stal Gdynia.

Kategoria chłopców gr. B: 1. Wiktor Kruszyński- YK Stal Gdynia, 2. Jan Narębski- TKŻ Toruń, 3. Piotr Sołtysiak- CHKŻ Chojnice. W grupie B sklasyfikowano 41 zawodniczek i zawodników.

W grupie A była bardzo wyrównana rywalizacja i dopiero ostatni, 7 wyścig, rozstrzygnął podział medali. Wśród chłopców klasyfikacja wyglądała następująco: 1. January Szczukowski- CHKŻ Chojnice, 2. Bartosz Peczka- CHKŻ Chojnice, 3. Radosław Dudkiewicz- LKS Charzykowy. W męskim towarzystwie żeglowała jedna dziewczyna- Małgorzata Wyrębska z YK Stal Gdynia, która w klasyfikacji ogólnej zajęła 2 miejsce. W grupie A sklasyfikowano 9 zawodniczek i zawodników.

To były bardzo wymagające zawody dla uczestników regat.  Wszystkim zawodnikom należą się ogromne gratulacje za wielki hart ducha, walkę z zimnem i bardzo silnym wiatrem. 

Ludowy Klub Sportowy Charzykowy dziękuje wszystkim uczestnikom za obecność na naszych regatach i budującą rywalizację. Zapraszamy na nasze kolejne regaty o Puchar Starosty Chojnickiego, które organizujemy w dniach 7-8 maja.

Wojciech Rolbiecki - Sędzia Główny Regat.

Tagi: