Stanisław Sobczak i Edmund Piękny zostaną uhonorowani

Dodane: 2022-04-12

Byli radni i społecznicy – Stanisław Sobczak i Edmund Piękny, zostaną wkrótce uhonorowani przez Radę Miejską na wniosek burmistrza Arseniusza Finstera. Pierwszy z nich ma otrzymać tytuł Zasłużonego dla Chojnic, drugi zostanie patronem ulicy na osiedlu Prochowa.

Marcin Wozikowski zwrócił się do burmistrza Arseniusza Finstera o upamiętnienie zmarłego przed 9 laty w wieku 58 lat Stanisława Sobczaka. Był miejskim radnym w latach 1990 – 1998. Do 1992 był wiceprzewodniczącym rady, w latach 1992 – 1994 przewodniczącym Rady. W latach 1994 - 1998 reprezentował Chojnice w bydgoskim sejmiku wojewódzkim. Był także przewodniczącym Społecznego Komitetu Budowy Szpitala dla Regionu Chojnic. Arseniusz Finster na poniedziałkowej (11.04) konferencji prasowej zadeklarował, że najprawdopodobniej na majowej sesji RM pojawi się projekt uchwały o nadaniu Stanisławowi Sobczakowi tytułu zasłużonego dla Miasta Chojnice.

Natomiast z inicjatywy burmistrza na osiedlu Prochowa będzie ulica Edmunda Pięknego, który za życia uzyskał tytuł Honorowego Obywatela Chojnic. Także on był wiele lat radnym i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w RM Chojnic, inicjatorem partnerstwa z niemieckim Emsdetten i holenderskim Waalwijk, organizatorem pomocy humanitarnej dla miasta.

Więcej szczegółów w relacji video z konferencji. Na miniaturce video Stanisław Sobczak. Zdjęcie pochodzi z jego bloga.

Tagi: