Mają plan, jak obchodzić Dzień Ziemi

Dodane: 2022-04-12

Stowarzyszenie "Charzy...." oraz Chojnicki Alarm dla Klimatu zapraszają do aktywnego udziału w ratowaniu naszej planety w ramach działań zaplanowanych z okazji Dnia Ziemi. Jest on co roku 22 kwietnia.

Do 15.04 przyjmujemy prace plastyczne od dzieci w wieku szkoły podstawowej w konkursie pn. "Dlaczego drzewa są ważne?". Prace należy dostarczyć do Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowego w Chojnicach. Regulamin konkursu wysłaliśmy do wszystkich szkół podstawowych w Chojnicach, dostępny jest także na stronie CEW. Od 21.04 do 30.04 organizujemy wystawę pokonkursową na Starym Rynku w Chojnicach. W dniu 21.04 o godz. 15.30 na chojnickim Starym Rynku wspólnie zorganizujemy happening z okazji Dnia Ziemi pod hasłem "Dajmy drzewom prawo", podczas którego ogłosimy i nagrodzimy wyróżnione prace plastyczne dzieci.

W dniach 22.04 - 23.04 weźmiemy udział we wspólnej akcji sprzątania brzegów Jeziora Charzykowskiego oraz pieszych szlaków turystycznych, w tym drogi od Lasku Miejskiego do Jarcewa. W sobotę 23.04 organizujemy sprzątanie rzeki Chociny. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Markiem Stępieniem tel. 694 031 415.

Wiosenny rajd z nordic walking pieszymi szlakami Nadleśnictwa Rytel odbędzie się 24.04. Zapisy tradycyjnie u Renaty Zientarskiej. Przy okazji mamy przyjemność poinformować mieszkańców regionu, że w maju rozpoczynamy II edycję konkursu na Ekoposesję Powiatu Chojnickiego.

FB Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu

Tagi: