Są opóźnienia przy rewitalizacji dworca PKP

Dodane: 2022-04-13

Burmistrz Arseniusz Finster jest zaniepokojony opóźnieniami w realizacji harmonogramu prac przy rewitalizacji budynku dworca kolejowego oraz jego najbliższego otoczenia. Inwestycja o wartości 27 mln zł powinna być ukończona do czerwca 2023.

Jak przekazał na konferencji prasowej z 11.04, o tej porze powinny toczyć się prace remontowe także poza budynkiem dworcowym. - Niestety, ale na zewnątrz na razie nic się nie dzieje, a powinno. To jest strategiczna inwestycja miasta w tej kadencji samorządu. Chciałbym, aby przed jesiennymi wyborami w 2023 roku była gotowa – wyraził przekonanie włodarz miasta. Podczas prac remontowych w budynku miano odkryć polichromię na ścianach, co zaowocowało tymczasowym wstrzymaniem prac w tym pomieszczeniu. Kolejnym powodem opóźnień są wciąż trwające negocjacje generalnego wykonawcy firmy Apollo z Nowej Wsi Kościerskiej z chojnickimi podwykonawcami i dostawcami materiałów budowlanych. Z powodu inflacji i niepewności, co do wzrostu cen na surowce w najbliższej przyszłości, rozmowy nie są łatwe i przeciągają się.

Natomiast jest zapewnienie kierownictwa PKP PLK, że najpóźniej do zakończenia remontu dworca w połowie przyszłego roku powstanie przy peronie nr 2 windy dla osób niepełnosprawnych. Jest też ugoda z PKP Nieruchomości ws. odszkodowania za budynek, na miejscu którego powstanie drugi parking opodal dworca autobusowego. Wkrótce ruszą prace przy jego budowie.

Zdjęcie dworca pochodzi z 9.01.2022.

Tagi: