Biblioteka zaprasza do udziału w akcji `Dwa tygodnie z książką`

Dodane: 2022-04-14

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zapraszają czytelników i miłośników książek do wspólnego spędzania czasu i propagowania czytelnictwa w ramach akcji „Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza”.

Trwać będzie od 23 kwietnia do 8 maja. Podczas 2 tygodni uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach.

23 kwietnia – Czytelnicze koło cytatów: W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich zachęcamy do śledzenia fanpage’a MBP na Facebooku. Każdy czytelnik będzie mógł wylosować swój cytat dnia.

23 kwietnia - 8 maja – Amnestia: Czytelnicy mogą zwrócić zbiory biblioteczne, których nie udało im się oddać w terminie. Wystarczy książkę lub płytę włożyć do przygotowanego kartonu w holu na parterze budynku MBP. Czytelnicy, którzy zrobią to w ciągu tych dwóch tygodni, nie będą musieli płacić kary za przetrzymywanie zbiorów.

23 kwietnia-8 maja – Zamelduj się w bibliotece! - W czasie trwania akcji warto przyjść do MBP, zrobić zdjęcie w jednym z działów i oznaczyć bibliotekę na Facebooku lub Instagramie. Każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

25 kwietnia, godz. 16.30-18.30 – „Mama i ja – zakodowany budżet domowy, czyli prosto o finansach”. Warsztaty z edukacji finansowej, organizowane przez Oddział dla dzieci MBP wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukateria. Spotkanie adresowane jest do czytelników w wieku 6-10 lat wraz z jednym z rodziców. Na warsztaty można zapisać się telefonicznie pod numerem 52 397 28 07, wew. 41.

25 kwietnia-8 maja – (Do)wolność czytania: Wypożyczalnia dla dorosłych zachęcać będzie czytelników do wypożyczania książek o różnej tematyce – do wychodzenia poza strefę swoich beletrystycznych upodobań.

25-30 kwietnia – Kiermasz książek: W tych dniach w godz. 11.00-15.00 w holu na parterze MBP czynny będzie kiermasz używanych książek.

25 kwietnia-8 maja – Poznaj bibliotekę! - Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na lekcje biblioteczne z oprowadzaniem po wszystkich działach MBP. Na lekcje należy się wcześniej umówić telefonicznie pod numerem 52 397 28 07, wew. 28.

26 kwietnia-27 kwietnia – Bajki dla przedszkolaków: W Oddziale dla dzieci przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej czytać będą bajki grupom przedszkolnym.

28 kwietnia, godz. 11.00 – Chojnicki rekord w jednoczesnym czytaniu: Podejmiemy próbę ustanowienia chojnickiego rekordu w jednoczesnym czytaniu. Zapraszamy wszystkich na chojnicki Stary Rynek z własną książką. Podczas akcji będziemy wspólnie w ciszy czytać przez 15 minut. Zachęcamy do zgłaszania uczestnictwa grup telefonicznie pod numerem 52 397 28 07, wew. 28.

29 kwietnia – Biblioteka dla każdego: Tego dnia będzie można nas spotkać poza biblioteką. Na ulicach Chojnic będziemy promować czytelnictwo.

2-8 maja – Odgadnij tytuł książki: Zapraszamy do zabawy w odgadywanie zakodowanych w emotkach tytułów książek, które będą pojawiać się na naszym Facebooku i Instagramie. Dla osoby, która jako pierwsza odgadnie wszystkie tytuły jednego dnia, przygotowaliśmy drobne upominki.

6 maja – Zajęcia czytelnicze z seniorami: Czytelnię odwiedzą seniorzy z Punktu Opieki Dziennej dla Osób Niesamodzielnych w Chojnicach.

8 maja – Biblioteczny quiz: W Dniu Bibliotekarza zachęcamy do śledzenia fanpage’a MBP na Facebooku. Każdy czytelnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę w bibliotecznym quizie.

MBP w Chojnicach

Tagi: