Po golu Piotra Kręckiego Kolejarz wygrał z Wisłą Tczew 3:2

Dodane: 2022-04-15

Wczorajsze (14.04) spotkanie z Wisłą Tczew na stadionie przy ul. Lichnowskiej w Chojnicach miało dwie odsłony. Finał był na szczęście optymistyczny i trzy punkty zostały u gospodarzy.

Po pierwszej bezbarwnej połowie był bezbramkowy remis i o tych 45 minutach powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Bliżej prowadzenia w tej części meczu byli goście, którzy trafili w poprzeczkę, a w ostatniej minucie zdobyli nawet gola, ale na szczęście ze spalonego.

W przerwie meczu trener Damian Trzebiński dokonał dwóch zmian, jednak drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Druga bramka dla gości była przedniej urody, ale podziałała na zawodników Kolejarza, jak zimny prysznic. Hasło do ataku dał Dawid Schulz zdobywając po ładnym uderzeniu kontaktową bramkę. Chwilę później do remisu doprowadził Patryk Drewek, który wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym Wisły. Mimo kilku okazji, które mieli Patryk Drewek i Paweł Arndt, na zwycięskiego gola kibice musieli poczekać aż do ostatniej minuty gry, gdy po strzale Arndta bramkarz Wisły „wypluł” piłkę przed siebie, a najszybciej dobiegł do niej Piotr Kręcki, ustalając tym samym wynik spotkania. W doliczonym czasie gry mogliśmy jeszcze pokusić się o czwartą bramkę, ale goście mieli również znakomitą sytuację na 3:3. Ostatecznie jednak to Kolejarz zdobył trzy punkty.

W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe ze Styną Godziszewo.

Tekst i foto – Olek Knitter/Kolejarz Chojnice, oprac. Red.