Most na Brdzie w Drzewiczu będzie przebudowany

Dodane: 2022-04-26

Na terenie gminy Chojnice w 2022 będą remontowane drogi nie tylko gminne, ale i powiatowe oraz wojewódzkie. Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza od wiosny rozpocząć remont mostu na Brdzie w Drzewiczu. Mieszkańców i turystów czekają objazdy.

Wójt Zbigniew Szczepański na czwartkowej (21.04) konferencji prasowej przekazał tzw. raport o inwestycjach drogowych na terenie gminy Chojnice. Gminna droga z Granowa do Lichnów czeka na pozytywne rozpatrzenie wniosku o dotację z Polskiego Ładu z puli dla gmin popegerowskich. Gmina otrzymała pozwolenie na II etap przebudowy drogi z Pawłowa do Krojant. Zadanie zawiera także budowę ścieżki rowerowej, która docelowo połączy się ze ścieżką do Nowej Cerkwi.

Trwają wciąż rozmowy z władzami powiatu na temat poszerzenia drogi ze Sławęcina do Lichnów. - Jak Inspekcja Transportu Drogowego robi kontrolę w Silnie, to przeładowane ciężarówki zjeżdżają gminne drogi, w tym i na tą do Lichnów – zauważył Zbigniew Szczepański. Przekazał, że kolejną drogą powiatową, która ma najwyższy priorytet „remontowy”, to ta z Racławek przez Nową Cerkiew do „berlinki”. Następna byłaby Jeziorki – Kruszka – Kłodawa.

W ub. tygodniu wójt rozmawiał z wicemarszałkiem od dróg Leszkiem Bonną i szefem ZDW Grzegorzem Stachowiakiem nt. planów remontowo – inwestycyjnych. W 2022 ma być wyremontowany kolejny odcinek drogi 212 z Babilonu w stronę Chojnic o długości 2 km oraz od okolic JW w Nieżychowicach do Doręgowic. Ten odcinek ma ok. 2,4 km. Jest też obietnica, że jeśli do września Gmina wybuduje kanalizację deszczową w Swornegaciach na odcinku ok. 900 m od kościoła do wyjazdu w stronę Drzewicza, to wtedy jesienią, a najpóźniej wiosną 2023, ZDW zmodernizuje ten fragment DW 236 oraz wybuduje ciąg pieszo-rowerowy. Kolejnym zadaniem na tej drodze, to prace przy wzmocnieniu mostu na Brdzie w Drzewiczu. Niewykluczone, że roboty rozpoczną się na nim jeszcze w maju. Będzie to wiązało się z okresowym wstrzymaniem ruchu kołowego na nim i objazdami.

Na zdjęciu z Google Maps most w Drzewiczu.

Tagi: