Społeczność SP nr 7 po raz drugi łączyła muzycznie pokolenia

Dodane: 2022-04-29

Wczoraj (28.04) w sali widowiskowej ChCK odbyła się II edycja Festiwalu Muzycznego "Siódemka łączy pokolenia". Tym razem dochód z cegiełek w wysokości 10 zł posłuży na wsparcie nowych uczniów w SP7, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy.

W szczelnie wypełnionej sali ChCK przez ponad godzinę uczniowie, ich rodzice oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach mogli oklaskiwać covery przebojów Majki Jeżowskiej, Sanah i Vito Bambino, Anny Jantar czy zespołu Dżem. Wykonawcami były z reguły duety, ale nie tylko, składające się najczęściej z mamy i córki albo syna (bądź córek i synów), raz był duet babcia i wnuk w brawurowo śpiewanym „Koniku na biegunach” Urszuli. Była uczennica ze swoją ciocią, uczennica z nauczycielką WF-u. Ostatni utwór zaśpiewali w duecie podopieczni ChCK i zarazem wychowankowie SP 7 – Weronika Kowalska i Paweł Kiedrowski. W połowie Festiwalu wystąpili nowi uczniowie z Ukrainy.

Całość w profesjonalny sposób poprowadzili nauczycielka Katarzyna Kniter i ks. Paweł Skrzyński. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów była nauczycielka muzyki Sylwia Osińska (na zdjęciu), która przez cały koncert dyrygowała szkolnym chórkiem. Na zakończenie otrzymała w podziękowaniu wielki bukiet kwiatów. Także każdy wykonawca otrzymał pamiątkowe upominki.

Nasza relacja video zawiera pełen zapis wszystkich utworów na Festiwalu.

Tagi: