IX edycja Konkursu Kapel i Zespołów była w nowej Fosie

Dodane: 2022-05-03

Pierwszą imprezą w zmodernizowanym amfiteatrze w Fosie Miejskiej była kolejna edycja Konkursu Kapel i Zespołów Na Szlaku Kultur. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Dworek Polski, partnerem Chojnickie Centrum Kultury.

W komisji oceniającej kapele i zespoły, jak co roku, zasiedli Danuta Miszczyk oraz Katarzyna i Marek Kokowscy. Chojnickiej publiczności zaprezentowały się zespoły i kapele z regionu Wielkopolski, Kujaw, Dolnego Powiśla, Kaszub, Pomorza Zachodniego, Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Podczas imprezy w Fosie można było skosztować swojskiego jadła i wypieków, pomalować policzki, zrobić zdjęcie w „stroju ludowym”, zapoznać się z ofertą LGD „Czarnoziem na soli” z Kruszwicy.

Byliśmy z kamerą przez pierwszą godzinę przeglądu, od jego otwarcia. Zarejestrowaliśmy występy Kaszubskiej Kapeli Rodzinnej „Bas” z Sierakowic (od 1.40 minuty nagrania), kapeli Zespołu Ludowego „Modraki” z Parchowa (od 18.15, na miniaturce video) oraz kapeli zespołu „Stawnianki” ze Stawnowa k.Kamienia Pomorskiego.

Zapis transmisji na FB z imprezy.

Tagi: