VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „EURO-SONG” – Chojnice 2022

Dodane: 2022-05-11

Zapis transmisji II części VIII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „EURO-SONG” – Chojnice 2022. Tegoroczna edycja była pod hasłem "Solidarni z Ukrainą".

Miejscem wydarzenia była sala widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach. Odbył się 11.05.2022. W II części wystąpili uczniowie klas VII i VIII SP oraz szkół ponadpodstawowych - od 0.01.04 do 1.03.45 zapisu transmisji. Po przerwie (1.03.45 do 1.52.37) odbyło się podsumowanie Festiwalu i wręczenie nagród i wyróżnień. Dokonali tego wspólnie pomysłodawca i organizator Festiealu Michał Leszczyński z SP-1 oraz dyrektor ChCK Radosław Krajewicz. Na zakończenie wystąpiła zdobywczyni Grand Prix Zosia Szuca z SP Nowa Cerkiew.

Nagrody w poszczególnych kategoriach zdobyli:

Klasy I – III soliści: I m. Nina Gładysz SP Piano Człuchów; II m. Aleksandra Fierek SP nr 1 Czersk.

Klasy I – III duety: I m. SP Więcbork, II m. sportowa SP Człuchów.

Klasy IV – VI soliści: I m. Marta Wojtas SP nr 2 Tuchola, II m. Maria Milecka SP Piano Człuchów, III m.

Klasy IV – VI duety: tylko II m. - SP 2 Więcbork.

Klasy VII – VIII: I m. (także Grand Prix Festiwalu) Zofia Szuca SP Nowa Cerkiew, dwa II m. - Sonia Gierszewska oraz Aniela Brzozowa z Centrum Edukacji Muzycznej LEGATO z Chojnic, III m. Milena Turzyńska z MGOK Więcbork.

Szkoły ponadpodstawowe: I m. Karolina Lewińska II LO Chojnice, I m. Zofia Kosobucka, II m. Małgorzata Szmaglinska LO Chojnice, III m. Maria Ciborowska Kamień Kr.

Tagi: