Konfederaci krytykują Leszka Bonnę za noszenie ukraińskiej wstążeczki

Dodane: 2022-05-14

Po kilkumiesięcznej przerwie odbyła się konferencja prasowa działaczy lokalnych klubów Konfederacji. Jeden z wątków dotyczył przyszłości cmentarza żołnierzy radzieckich oraz stosunków Polski z Rosją i Ukrainą.

Ten temat wziął na swe barki Krzysztof Haliżak. Jest zdania, że został wybrany najgorszy moment na jakiekolwiek zamieszanie wokół cmentarza żołnierzy radzieckich. Za całkowicie chybione uznał sugestie burmistrza Arseniusza Finstera, by przenieść go w inne miejsce. - Po prowokacji ukraińskiej z oblaniem ambasadora Rosji w Polsce doczekaliśmy się oblania czerwoną farbą naszej ambasady w Moskwie. Oby w Chojnicach nie było retorsji ze strony Rosji – stwierdził b.radny miejski Chojnic.

Zaproponował burmistrzowi, by dla równowagi w stosunkach z Ukrainą, sprawdził, czy decyzja z 2016 Czerkaskiej Rady Obwodowej o zmianie ulicy Matrosowa w Korsuniu Szewczenkowskim na ulicę Stepana Bandery weszła w życie. - To zbrodniarz porównywalny do Hitlera, a przecież jest niewyobrażalne, by miał on ulicę w Emsdetten. Bandera jest odpowiedzialny za ludobójstwo na Polakach mieszkających na Wołyniu. Apelujemy – stop rusofobii, stok ukrofilii – stwierdził Haliżak. - Mierzi mnie to, co wyprawiają politycy i samorządowcy także na lokalnym poziomie, jeśli chodzi o uwielbienie dla narodu ukraińskiego. Takim przykładem jest noszenie przez polityków wstążeczek w barwach ukraińskich. Taką miał założoną Leszek Bonna na ostatniej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim – dodał działacz Konfederacji.

Więcej szczegółów w relacji video.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Tagi: