Książkożercy i mole książkowe na Nocy Muzeów

Dodane: 2022-05-16

Na atrakcje czytelnicze w sobotę 14.05 zaprosiły bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej. Była to jedna z propozycji Chojnickiej Nocy Muzeów. Między godz. 19.00 a 22.00, do biblioteki zajrzało ok. 300 osób.

Coś dla siebie mogli znaleźć pożeracze książek, mole książkowe i wszyscy książkożercy. Już przy wejściu czekał mól książkowy, w którego każdy mógł się przeobrazić i sfotografować na pamiątkę. Można było także narysować swoją propozycję mola książkowego i wspólnymi siłami powstało kilkanaście ciekawych wizerunków. Przy dwóch stanowiskach czytelnicy mogli sprawdzić swoją znajomość książek i bajek. Losowali przedmiot z zagadkowej skrzyni i musieli podać pasujący tytuł. Nagrodą były książki do wyboru. Drugie zadanie było trudniejsze. Trzeba było odpowiedzieć na 6 pytań, a tych, którzy nie znali prawidłowej odpowiedzi, pożerał Książkożerca. Okazał się on jednak tak sympatyczny, że także osoby znające odpowiedzi ochoczo dawały się pożreć.

Kolejną propozycją był slalom między książkami z książką na głowie. Pokonanie go nie było łatwe, a próbowali i młodsi, i starsi. Na dzieci czekały kolorowanki, pieczątki w kształcie literek oraz literki na magnes. Ponadto przez te trzy godziny trwał maraton czytelniczy. Książkę Agaty Christie „Noc w bibliotece” bez chwili przerwy czytały na zmianę bibliotekarki. Włączali się także uczestnicy Nocy. Udało się przeczytać 118 stron, czyli połowę tego kryminału.

Dzieci otrzymywały na specjalnej karcie pieczątkę Chojnickiej Nocy Muzeów. Było dziesięć miejsc do odwiedzenia w mieście, a do udziału w losowaniu nagród upoważniało sześć pieczątek. Cieszymy się, że Miejską Bibliotekę Publiczną wybrało tak dużo osób. Zachęcamy do kolejnych odwiedzin i korzystania z oferty bibliotecznej.

MBP Chojnice

Tagi: