Chojnicka olimpijka z Tokio tym razem osobiście odebrała nagrodę

Dodane: 2022-05-20

Ponad 50 tys. zł Starostwo Powiatowe przeznaczyło nagrody za ubiegłoroczne osiągnięcia dla sportowców i ich trenerów. Dziś (20.05) starosta Marek Szczepański uroczyście je wręczył.

Serdecznie podziękował sportowcom, których nazwał ambasadorami powiatu chojnickiego, oraz trenerom, działaczom i rodzicom. Jak zauważył, analizując listę nagrodzonych, „żeglarstwo to potęga chojnickiego sportu, które rozwija się od 100 lat. Właśnie w najbliższą niedzielę w Charzykowach rozpoczynają się obchody tego jubileuszu”. Nie omieszkał o tej uroczystości wspomnieć także komandor Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Krzysztof Pestka, zapraszając na nie, przy podziękowaniach za odebrane w imieniu jego podopiecznych nagrody. Zresztą największą grupą nieobecnych wśród uhonorowanych, to żeglarze, którzy teraz biorą udział w treningach i zawodach. Oprócz komandora ChKŻ czasem zastępowali ich rodzice. Wyjątkowo nie robił tego w br. dziadek Magdaleny Kwaśnej, a ona sama. Na prośbę starosty opowiedziała o swych wrażeniach ze startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, o swych treningach. Także jeden z rodziców, ojciec żeglarza Jeremiego Szczukowskiego, podzielił się swymi doświadczeniami rodzinnymi.

W uroczystości wzięli udział także Jacek Klajna, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu oraz Irena Laska, dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

Więcej szczegółów w relacji video oraz na stronie Starostwa Powiatowego, gdzie jest m.in. lista nagrodzonych.

Tagi: