Sezon żeglarski w Charzykowach oficjalnie otwarty

Dodane: 2022-05-22

W niedzielę (22.05) w Charzykowach nastąpiło uroczyste otwarcie Ogólnopolskiego Sezonu Żeglarskiego w ramach jubileuszu 100 – lecia ChKŻ. Orkiestra Marynarki Wojennej podniosła rangę wydarzenia.

A działo się sporo, począwszy od mszy św. w intencji żeglarzy, podniesienia bandery, koncertu szant (link do transmisji na FB), parady jachtów po odsłonięcie pomnika nestora żeglarstwa Ottona Weilanda autorstwa Jarosława Urbańskiego. Podczas uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości m.in. prezesa PZŻ Tomasza Chamera oraz prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego.

Ciekawym, a zarazem nostalgicznym wspomnieniem, było otwarcie w hangarze ChKŻ wystawy "Charzykowy - kolebka polskiego żeglarstwa śródlądowego" pokazującą początki żeglarstwa, do której również nawiązała projekcja filmu w tym temacie. Chętni do wstąpienia w szeregi armii mieli możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji na stoisku Wojskowego Centrum Rekrutacji w Człuchowie, a ci mniej zdecydowani mogli oglądać żołnierskie wyposażenie przygotowane przez jednostkę wojskową z Nieżychowic. 

Więcej zdjęć w pokazie slajdów.

Tagi: