Radni powiatu chojnickiego zbierają się 31 maja

Dodane: 2022-05-23

We wtorek 31 maja na kolejnej sesji zbiera się Rada Powiatu Chojnickiego. Będą na niej zatwierdzane sprawozdania powiatowych służb i instytucji za rok 2021 oraz uchwały ws. „Strategii Rozwoju Terytorialnego dla miasta Chojnice, gminy Chojnice, miasta Człuchów i gminy Człuchów na lata 2022-2030”.

Będzie to XXVI sesja kadencji 2018 – 2023. Jak co roku służby i instytucje podlegające Starostwu Powiatowemu oraz te, które działają na terenie powiatu, a organizacyjnie podlegają pod władze województwa, przygotowują swe sprawozdania. Są to: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chojnicach. Także szef Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Chojnicach przedstawi sprawozdanie ze swojej działalności.

Przebieg obrad Rady Powiatu Chojnickiego (analogicznie jest dla Rady Gminy Chojnice), które rozpoczynają się o godzinie 11.00, będzie można, jak zwykle, śledzić na specjalnej stronie internetowej. W odróżnieniu od obrad Rady Miejskiej w Chojnicach, zapisy transmisji każdej sesji są dostępne pod tym samym adresem natychmiast po ich zakończeniu.

Materiały na sesję (biuletyn i sprawozdania) są dostępne w tym miejscu.

Tagi: