W szpitalu odbyła się konferencja nt. leczenia ran

Dodane: 2022-05-26

W chojnickim szpitalu odbyło się 24.05 spotkanie poświęcone nowemu podejściu do leczenia ran pt. „Cztery proste kroki do wygojenia każdej rany”. Współorganizatorami, oprócz szpitala, były także dwie firmy współpracujące z chojnicką placówką.

Konferencję rozpoczął wykład przygotowany przez mgr Justynę Snopkowską z firmy NUTRICIA Polska Sp. z o.o. pt. „Rola żywienia dojelitowego i nutridrinków w powrocie do zdrowia”. Kolejne  tematy poruszone w trakcie konferencji  dotyczyły:

- „W jaki sposób przyśpieszyć gojenie ran” przygotowany przez mgr Kamila Jagłowskiego z firmy SCHULKE Polska Sp z o.o.,

- „Biofilm i infekcja rany optymalne rozwiązania z zastosowaniem opatrunków Hydrfiber” przygotowany przez mgr Małgorzatę Budynek.

Tematy przedstawione podczas konferencji opowiadały o realnych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Wykładowcy przedstawili treść w sposób merytoryczny. Nasi pracownicy medyczni, zaproszeni pracownicy z NZOZ Aniołowo Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum oraz z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego mieli okazję wymienić się opiniami oraz zdobytym doświadczeniem w zakresie gojenia ran.

Na zakończenie konferencji odbyły się warsztaty opatrunkowe oraz prezentacja produktów, a słuchacze otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu.

Organizatorem konferencji była Dyrekcja naszego Szpitala, NUTRICIA Polska Sp. z o.o. wprowadzająca pionierskie, wpływające na jakość życia produkty oraz SCHULKE Polska Sp. z o.o.  przedsiębiorstwo poszukujące nowych rozwiązań i koncepcji dla utrzymania higieny, lider na rynku produktów higienicznych i rozwiązań zapobiegania zakażeniom.

Szpital Specjalistyczny w Chojnicach

Tagi: