`Pod Budą` nigdy nie wiało nudą ...

Dodane: 2022-05-27

- Człowiek może istnieć bez wielu rzeczy, ale bez drugiego człowieka, to już ciężko - mówiła dziś (27.05) podczas otwarcia „Klubu Seniora” w odnowionym klubie „Pod Budą” dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Gierszewska.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście, także z Czerska. Zaadoptowane pomieszczenia w LO im. Filomatów Chojnickich przeszły remont. - Zlikwidowano bariery architektoniczne, utworzono aneks kuchenny, jadalnię, szatnię, toalety i zamontowano windę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – poinformował Sebastian Matthes, dyrektor Wydziału Funduszy i Rozwoju oraz Turystyki ze Starostwa Powiatowego.

- Miejsce ma przyczynić się do międzypokoleniowej integracji – mówił podczas uroczystości otwarcia starosta Marek Szczepański. - Jako powiat stworzyliśmy miejsce, w którym seniorzy będą mieli też możliwość kontaktu z młodzieżą, która skorzysta z ich życiowego doświadczenia. Seniorzy będą też mogli organizować wszelkiego rodzaju szkolenia, kursy, warsztaty, pogadanki.

Będą się też tam odbywały spotkania w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej, spotkania z radcami prawnymi, szkolenia z technologii informatycznych. Klub z założenia ma być otwarty na każdego seniora, nie tylko tych mieszkających w mieście, ale także przyjezdnych. Piecze nad obiektem sprawuje Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych.

Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z budżetu państwa, wkładu własnego powiatu, a całkowity koszt wyniósł ponad 400 tys. zł. 

Więcej w relacji video. Na zdjęciu Maria Kaminski z Czerskiej Rady Seniorów.

Tagi: